Hokejaši Zvezde ponovo bolji od Mladosti Featured

Rate this item
(0 votes)
Written by  | Published in: Ostalo

Hokejaši Crvene zvezde nastavili su pobednički niz u IHL ligi. Crveno-beli su i drugi put u samo dva dana u Zagrebu pobedili ekipu Mladosti. Posle trijumfa u četvrtak rezultatom 5:1, izabranici trenera Jovicе Rusa slavili su i petak rezultatom 4:1 (0:0, 2:0, 2:1).

Zagrepčani su u drugoj utakmici pružili mnogo jači otpor, a mreže su mirovale sve do 29 minuta. Onda je na scenu stupio Mirko Đumić koji je sa dva uzastopna gola u drugoj trećini doneo prednost crveno-belima. Kod prvog gola asistirao mu je Robert Sabadoš, dok je drugi put pak u mrežu prosledio posle preciznih dodavanja Andreja Cvika i Artema Kulešova.

Posle Isključenja Bogdana Gaidaša Mladost je iskoristila igrača više i u 51. minutu preko Plahutara smanjila prednost i najavila uzbudljiv finiš. Međutim, Zvezda nije dopustila domaćinu da preokrene rezultat i napravi iznenađenje. Prvo je Kerezović u 57. minutu povisio na 3:1, a samo dva minuta kasnije Čegrintsev je postigao konačan rezultat.