Ostalo

Ostalo (94)

Hokejaši Crvene zvezde tirjumfalno su protutnjali kroz Celje. Posle trijumfa u subotnjem duelu (2:1), izabranici trenera Jovice Rusa Celje su savladali i u nedelju i to još ubedljivije - 4:1 (2:0, 1:0, 1:1). Ovo je bila osma uzastopna pobeda crveno-belih koji sa 26 poena suvereno drže prvo mesto na tabeli IHL lige, sa čak sedam bodova prednosti ispred najbližih pratilaca.

Meč je sjajno otvorio Marko Brkušanin koji je sa dva gola u uvodnih sedam minuta nagovestio konačan epilog. Mreže su potom mirovale skoro pola sata, a onda se u 36. minutu u strelce upisao Kulešov na asistenciju Anića i povisio prednost Zvezde na 3:0. U poslednjoj trećini, Gorižek je postigao počasni gol za domaće, a minut i po pre kraja Čegrintsev je postavio konačan rezultat.

Novosađani su pretrpeli i sedmi poraz ove sezone. Nakon trijumfa posle penala u duelu sa Slavijom Juniorom u subotu (3:2), gosti iz Slovenije su u nedelju slavili sa 4:2 (1:1, 3:0, 1:0). Za ekipu Vojvodine kobna je bila druga trećina u kojoj su primili tri gola. Sve je počelo kako se samo poželeti može za domaće, jer je Tumbas na asistenciju Adžića u sedmom minutu Novosađanima doneo prednost.

Međutim, serijom od četiri uzastopna gola Slavija je napravila potpun preokret. Sve što su Novosađani uspeli da urade u poslednjoj deonici je da golom u 54. minutu ublaže poraz, a strelac je bio Le Fol-st-Amour.

Oba srpska predstavnika u IHL ligi bili su uspešni ove subote. Crvena zvezda savladala je Celje u gostima sa 2:1 (0:0, 0:0, 2:1), dok je Vojvodina upisala prvo pobedu u duelu sa Slavijom Junior i to posle boljeg izvođenja penala - 3:2.

Zvezdini oklopnici su u seriji od sedam uzastopnih pobeda, a trijumfom nad Celjem crveno-beli su se sa 23 boda učvrstili na čelu tabele, i sada imaju četiri više od drugoplasiranog Triglava.

U duelu Celja i Crvene zvezde mreže su mirovale sve do poslednje trećine. Vođstvo Crvenoj zvezdi je u 41. minutu doneo Artem Kuleshov na asistenciju Marka Brkušanina. Pet minuta kasnije na 2:0 povisio je Andrej Cvik posle odličnog dodavanja Roberta Sabadoša. Sve što su domaći uspeli da urade je ublaže poraz, a počasni gol za Celje postigao je Rok Klavžar u 50. minutu. Do kraja meča viđen je veliki broj isključenja na obe strane, ali mreže su mirovale.

Vojvodina je prekinula seriju nesupeha i posle velike borbe, nakon boljeg izvođenja penala, došla do prva dva boda ove sezone u IHL ligi. Novosađani su poveli već u drugom minutu, strelac je bio Oliver Lantagne na asistenciju Nemanje Vučurovića.

Tišlar je izjednačio na 1:1, a do odlaska na prvi odmor Nemanja Vučurević je ponovo doneo prednost Novosođanima. Hokejaši Slavije Junior su u finišu druge trećine stigli do izjednačenja golom Enesa Goršea, a odlučujući gol iz penala postigao je ponovo Oliver Lantagne.

Crvenu zvezdu i Vojvodinu u nedelju očekuju nove utakmice sa istim protivnicima.

Hokejaši Crvene zvezde nastavili su sa odličnim igrama u IHL ligi. Crveno-beli upisali su još jednu ubedljivu pobedu, ovog puta protiv Medvešćaka 5:0 (1:0, 2:0, 2:0). Ovim trijumfom Zvezdini oklopnici preuzeli su prvo mesto na tabeli. Posle devet odigranih utakmica imaju 20 bodova, dva više od Triglava i Celja, uz napomenу da Celje ima i odigran meč više.

Ponovo su izabranici trenera Jovice Rusa imali potpunu kontrolu igre i rezultata, a vođstvo je u 15. minutu doneo Podunavac. Početkom druge trećine, Dragović je povećao vođstvo na 2:0, a trećim golom za crveno-bele u 28. minutu Sabadoš je najavio trijumf.

U poslednoj deonici u strelce su se upisali Gaidash i Anić za novi ubedljiv trijumf Zvezde.

Sa druge strane, Vojvodina nikako ne uspeva da uhvati pravi ritam. Novosađani su pretrpeli još jedan ubedljiv poraz, ukupno šesti iz isto toliko mečeva u regioanlnom takmičenju. Vojvodina je na gostovanju Zagrebu izgubila sa 9:2 (3:0, 3:0, 3:2).

Dva utešna gola za Novosađane u poslednjoj trećini postigli su Nadaški i Stančić.

Crvena zvezda nastavila je sa odličnim igrama u IHL ligi, dok hokejaši Vojvodine i dalje nisu osetili slast trijumfa u regionalnom takmičenju ove sezone.

Zvezdini oklopnici su i drugi put u samo dva dana savladali Slaviju Junior i tako upisali petu pobedu ove sezone. Crveno-beli su posle ubedljivog trijumfa u subotu (7:2) ovog puta slavili sa 3:1 (1:1, 1:0, 1:0). Marko Brkušanin ponovo je bio koban za goste. Slavija je povela golom Luke Ščapa, ali je maestralni Brkušanin dva puta uzastopno tresao mrežu za preokret i vođstvo 2:1. Konačan rezultat u poslednoj trećini postavio je Nikola Kerezović.

Crvena zvezda se ovim trijumfom učvrstila na drugom mestu na tabeli IHL lige. Izabranici trenera Jovice Rusa iz osam mečeva imaju 17 poena, samo bod manje od prvoplasiranog Celja koje doduše ima i utakmicu više.

Upravo je ekipa Celja bila kobna za Vojvodinu koja je poražena rezultatom 11:2. Novosađani nikako ne uspevaju da uhvate pravi ritam, a golove za Vojvodinu u ovom meču postigli su Viktor Čengeri i Miloš Babić.

Srpski predstavnici u IHL ligi u subotu su imali polovičan učinak. Crvena zvezda je maestralnom igrom pobedila Slaviju Junior sa 7:2 (4:0, 2:0, 1:2), dok je Vojvodina pretrpela težak poraz od Triglava 13:1 (3:0, 6:0, 4:1).

Zvezda je odličnim rezultatima u poslednje vreme pokazala da je u sjajnoj formi, pobeda nad Jesenicama na Kontinental kupu u Italiji bila je još jedna potvrda, a u subotu uveče crveno-beli su prosto zablistali na ledu hale Pionir. Zvezdini oklopnici su furiozno počeli meč sa ekipom Slavije Junior i već u prvoj trećini do vrha napunili mrežu gostiju. Fantastičnu partiju domaćih hokejaša već posle samo 30 sekundi najavio je Marko Brkušanin na asistenciju Nikole Kerezovića. U prvih 20 minutu mrežu su tresli Podunavac i Vukičević i po drugi put Brkušanin za ubedljivo vođstvo.

Definitivno pitanje pobednika rešeno je u drugoj trećini kada su crveno-beli još dva puta postigli gol, a u strelce su se upisali Andrej Cvik i Vjačeslav Čegrintsev. Sve što su gosti uspeli da urade je da sa dva gola ublaže poraz, a tačku na svoju sjajnu partiju trećim golom stavio je Marko Brkušanin.

Vojvodina nikako da uhvati pravi ritam. Novosađani su pretrpeli i četvrti poraz u IHL ligi. Hokejašima Vojvodine ništa nije polazilo za rukom, a počasni gol za Novosađane postiogao je Samuel Le Fol-St-Amour.

Pobedom nad Slavijom Crvena zvezda je upisala četvrtu pobedu i sa 14 poena je skočila na drugo mesto, dok je Vojvodina na začelju tabele.

Zvezda će i u nedelju u ledenoj hali Pionir igrati protiv Slavije od 16 sati i 15 minuta uz besplatan ulaz, dok će Vojvodina od 12 sati i 30 minuta biti gost Celja.

Hokejaši Vojvodine ovog vikenda gostovaće u Sloveniji i u okviru IHL lige odigraće dva meča.

Prvi duel Novosođani će imati u subotu sa početkom u 19 sati i 15 minuta, a rival će im biti trenutno prvoplasirani tim regionalnog takmičenja ekipa Triglava. Zanimljivo je da će za manje od 24 sata Vojvodina odigrati i drugi duel na mini turneji po Sloveniji.

Protivnik Vošinim oklopnicima u nedelju od 12 sati i 30 minuta biće Celje. Vojvodina u IHL ligi posle tri odigrane utakmice još nije osetila slast pobede pa se svi u taboru Novosađana nadaju da bi ovog vikenda mogli do prvenca.

Hokejaši Crvene zvezde ovog vikenda nastavljaju takmičenje u IHL ligi. Crveno-beli su prošle nedelje učestvovali na Kontinental kupu u Italiji i na tri utakmice upisali su dva poraza i jednu pobedu.

Izabranici trenera Jovice Rusa poraženi su od mađarske ekipe MAC sa 8:0, i od domaćeg Ritena sa 6:4, da bi u poslednjem kolu savladali velikog rivala Jesenice sa 2:1.

Zvezdine oklopnike za vikend u ledenoj dvorani Pionir očekuju dva duela protiv ekipe Slavije Junior. To će biti odlična prilika za revanš ekipi iz Ljubljane koja je u prvom kolu savaldala crveno-bele sa 4:0. Prvi meč na programu je u subotu u 18 sati, dok se druga utakmica igra u nedelju sa početkom u 16 sati i 15 minuta. Ulaz na oba meča je besplatan.

Ovi dueli su od izuzetnog značaja za crveno-bele, jer bi Zvezda pobedama preuzela prvo mesto na tabeli. Crveno-beli trenutno su petoplasirani sa 11 poena, dok je Slavija Junior na deobi prvog mesta sa bodom više.

Sreća je okrenula leđa hokejašima Vojvodine u finišu duela sa Medvešćakom. Iako su se sjajno borili, Novosađani su ipak poraženi sa 4:3 (3:2, 0:1, 1:0) čime su upisali i treći poraz u IHL ligi.

Prava goleada viđena je u prvoj trećini u kojoj su se mreže tresle čak pet puta. Medvešćak je poveo golom Jazbeca, da bi Vojvodina potom napravila preokret golovima Ivana Babića, na asistenciju novajlije u timu i srpskog reprezentativca Nemanje Vučurovića, i Ivana Tumbasa posle preciznih dodavanja Nikolića i Ješića.

Ipak, na prvi odmor gosti iz Zagreba otišl su sa prednošću, a golove su postigli Vedlin i Smolec.

Nadu da bi Voša mogla do prvenca u IHL ligi vratio je Ivan Milojković izjednačujućim golom u 33. minutu. Ipak, snove o trijumfu Vojvodine srušio je Jazbec samo 90 sekundi pre kraja svojim drugim pogotkom na ovom meču.

Hokejaši Crvene zvezde nalaze se u odličnoj formi i ako se po jutru dan poznaje onda crveno-bele očekuje sjajna sezona. Zvezdini oklopnici u samo dva dana naneli su i drugi poraz lideru u IHL ligi. Posle pobede u subotnjem meču (4:2), Zvezda je i u nedelju u Kranju bila bolja od Triglava sa 3:2 (1:1, 0:0, 2:1).

Trijumf crveno-belima doneo je Mrko Brkušanin na asistenciju Podunavca samo dva i po minuta pre kraja utakmice.

Zvezda je povela golom Anđelkovića, posle preciznih dodavanja Vukičevića i Sabadoša. Međutim, isključenje Vukičevića iskoristio je Potočnik za izjednačenje u 16. minutu. Mreže su mirovale u drugoj trećini, a onda je mnogo uzbuđenja viđeno u poslednjoj deonici. Prvo je Zupan kaznio isključenje Novakovaćia, pa je Triglav sa igračem više došao do vođstva u 48. minutu. Ali, to nije obeshrabrilo izabranike trenera Jovice Rusa. Samo 33 sekunde kasnije Zvezda je golom Čegrintseva na asistenciju Kerezovića uspela da izjednači, a veliku pobedu obezbedio je maestralni Marko Brkušanin.

Sa druge strane, Vojvodina je pretrpela poraz u duelu sa ekipom zagrebačke Mladosti. Novosađani su na gostovanju poraženi sa 7:0 (2:0, 4:0, 1:0) i tako upisali i drugi poraz u IHL ligi. Hokejši Mladosti u potpunosti su kontrolisali dešavanja na ledu, bili su bolji rival tokom celog meča i zasluženo su slavili.

Posle šest odigranih utakmica Crvena zvezda ima 11 bodova, samo poen manje od vodećih Celja i Triglava, dok je Vojvodina nakon dva odigrana meča bez bodova na začelju tabele.

Hokejaši Crvene zvezde pružili su još jednu fantastičnu partiju i upisali još jedan važan trijumf. Crveno-beli su napravili malo iznenađenje i sa 4:2 (1:1, 1:1, 2:0) na gostovanju pobedili Triglav, trenutno vodeću ekipu u IHL ligi. Zvezdini oklopnici su na taj način naneli prvi poraz timu iz Kranja u ovoj sezoni i najavili velike mogućnosti.

Zvezda je povela u 16. minutu golom Roberta Sabadoša, ali manje od minuta kasnije Zupan je doneo izjednačenje. Već na startu druge trećine Čegrintsev je na asistenciju Podunavca doneo novo vođstvo da bi u 27. minutu Tavčar ponovo poravnao rezultat - 2:2.

Poslednja deonica bila je u potpunosti u znaku hokejaša Crvene zvezde. Brkušanin je posle dodavanja Čegrinsteva i Kerezovića, a pobedu je osigurao Ivan Anić na asistenciju Brkušanina.

Naredni meč sa ekipom Triglava Zvezda igra već u nedelju takođe u Kranju.

Hokejaše Crvene zvezde i ovog vikenda očekuje dupli program. Zvezdini oklopnici u subotu i u nedelju odmeriće snage ekipom Triglava u Kranju. Prvi meč na programu je u subotu od 18 sati, dok je drugi duel zakazan za nedelju u 15 sati i 30 minuta.

Nema sumnje da crveno-bele očekuje veoma težak posao, s obzirom da je Triglav trenutno prvoplasirani tim koji jedini ima maksimalan učinak - četiri pobede iz isto toliko utakmica, dok je Crvena zvezda na petom mestu sa pet osvojenih bodova.

Sa druge strane, priliku za prvi trijumf u novoj sezoni hokejaši Vojvodine imaće u duelu sa ekipom Mladosti. Novosađani će svoj tek drugi meč igrati u Zagrebu u nedelju sa početkom u 17 sati i 15 minuta.

Proteklog vikenda nastavljeno je takmičenje u IHL ligi, a srpski klubovi imali su polovičan učinak. Crvena zvezda je nakon velikog preokreta u produžetku uspela da pobedi Medvešćak 6:5 (1:3, 1:2, 0:3, 0:1), dok je Vojvodina u svojoj prvoj utakmici u novoj sezoni poražena od ekipe Zagreba sa 5:7 (1:3, 3:3, 1:1).

Ono što su propustili u finišu drugog duela sa Celjem 30. septembra u Pioniru, Zvezdini hokejaši delimično su nadoknadili protiv Medvešćaka. Crveno-beli su gostovanju u Zagrebu posle pola sata igre gubili od Medvešćaka sa čak 5:1, ali su maestralnom igrom u poslednjoj trećini najpre došli do izjednačenja, a potom i do trijumfa u produžetku.

U finišu druge deonice Daniel Mihal je smanjio prednost domaćih na 5:2, a onda je furioznu treću deonicu golom u 44. minutu otvorio Vjačeslav Čegrintsev. Vukićević je samo tri minuta kasnije na asistenciju Podunavca smanjio na 5:4, a svojim drugim golom na meču (prvi je postigao u 20. minutu) Španjević je doneo izjednačenje.

Odlučujući gol u produžetku za pobedu i vredan bod sa gostovanja doneo je Čegrintsev na asistenciju Daniela.

Vojvodina je bila u identičnoj situaciji kao i Crvena zvezda. I Novosađani su u duelu sa Zagrebom gubili sa 5:1. Uspeli su da priprete, ali ne i da naprave potpun preokret. Vojvodina je povela golom Gorana Maletića u 10. minutu. Međutim, vođstvo domaćih trajalo je svega 35 sekundi, a Zagrepčani su za samo 15 minuta postigli čak pet golova za ubedljivo vođstvo.

Hokejaši Vojvodine nisu se predavali. Mrežu je tresao Nadaški i čak tri puta Relja Radosavljević, ali sve što su domaći uspeli da urade je da priđu na svega gol zaostatka (5:6 u 52. minutu). Ipak, golom Blagusa 70 sekundi pre kraja Zagreb je osigurao pobedu.

Ovog vikenda nastavlja se takmičenje u IHL ligi, a dva srpska kluba koja učestvuju u ovom takmičenju očekuju izuzetno zanimljive utakmice.

Minulog vikenda hokejaši Crvene zvezde pružili su izvanredne partije u dva uzastopna duela sa Celjem. Zvezdini oklopnici su u prvom meču zabeležili ubedljivu pobedu od 4:0, a u drugoj utakmici su pretrpeli poraz 4:5 u više nego dramatičnom finišu. Iako su dva minuta pre kraja imali vođstvo 4:3, posle isključenja Čegrintseva Kastelic i Leber su u razmaku od samo 70 sekundi golovima doneli preokret.

Medvešćak je trenutno pretposlednji na tabeli sa samo jednim bodom iz četiri utakmice, a meč je na programu u subotu u Zagrebu od 16 sati i 30. minuta.

Sa druge strane, hokejaši Vojvodine u subotu će od 18 sati u ledenoj dvorani SPENS igrati svoju prvu utakmicu u ovoj sezoni. Novosađani dočekuju ekipu Zagreba, a zbog problema sa ledom Novosađani su bili primorani da odlože nekoliko uvodnih mečeva.

- Našoj ekipi puno bi načilo da startujemo pobedom. Ekipa Zagraba je bila bolje plasirana na kraju prošlog prvenstva tako da je to veliki izazov za nas da ih pobedomimo - rekao je u najavi utakmice hokejaš Vojvodine Vladan Drozdik.

Hokejaši Crvene zvezde pružili su maestralnu partiju u delu sa ekipom Celja. Crveno-beli su u ledenoj hali Pionir zabeležili ubedljivu pobedu rezultatom 5:0 i taako upisali prvi trijumf u IHL ligi ove sezone.

Trijumf Zvezde još više dobija na značaju ako se u obzir uzme činjenica da su crveno-beli u pripremama za novu sezonu prvi put na led stali 17. septembra. Posle poraza na gostovanju od ekipe slavije Junior minulog vikenda Zvezdini oklopnici napravili su veliki pomak u svojoj igri, u značaj meri su povezali redove i uigrali linije u timu što je za posledicu imalo odličnu partiju i ubedljiv trijumf.

Mrežu gostiju je već posle pet minuta igre načeo Japanac u crveno-belom dresu Esai Arai na asistenciju Vjačeslava Čergintseva, a samo osam minuta kasnije prednost je duplirana. Strelac drugog gola za domaće bio je Uglješa Novaković na asistenciju Luke Vukićevića.

Drugu trećinu u potpunosti su obeležili već pomenuti Luka Vukićević i Danijel Mihal. Vukićević je dva puta asistirao, a Mihal je dva puta zatresao mrežu.

Tačku na sjajnu Zvezdinu igru  stavio je David Sefić koji je na asistenciju Vasilija Anđelković postavio konačan rezultat.

Naredni meč u IHL ligi Crvena zvezda igra već u nedelju, protivnik je takođe Celje, a meč počinje u 18 sati i 45 minuta.

CRVENA ZVEZDA - CELJE 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)

Hokejaše Crvene zvezde ovog vikenda očekuje dupli program u IHL ligi. Crveno-beli će u subotu i nedelju odigrati dve utakmice pa će ljubitelji hokeja moći da uživaju u ledenoj dvorani Pionir. Protivnik aktuelnom šampionu Srbije će u oba meča biti ekipa Celja, a utakmice se oba dana vikenda igraju sa početkom u 18 sati i 45 minuta.

Crvena zvezda je u prvom meču u novoj sezoni poražena od Slavije na gostovanju od Slavije 4:0, dok je Celje bilo bolje od Medvešćaka 8:4.
- Utakmica sa Slavijom nam je bila dobar pokazatelj gde se trenutno nalazimo, koji su problemi u igri i na čemu bi trebalo da radimo tokom sezone - počinje priču tim menadžer crveno-belih Nenad Raković i dodaje:

- Nažalost, usled nedostatka leda i pripremnih utakmica, prvih par kola ćemo morati da koristimo za uigravanje ekipe. Međutim, od utakmica sa Celjem koje su pred nama ovog vikenda, očekujem da ispravimo greške iz prvog duela, ujedno i da u najboljem mogućem svetlu beogradskoj publici predstavimo podmlađenu ekipu Crvene zvezde - konstatovao je Raković.

Napadač crveno-belih Andreja Španjević je umereni optimista pred duel sa slovenačkom ekipom:
- Bilo je evidentno da u duelu sa Slavijom nismo bili dovoljno utrenirani. Ipak, Svakim danom sve više i bolje treniramo i spremamo za Celje. Nadamo se pozitivnom rezultatu i prvoj pobedi. Podrška bi nam mnogo značila, zato pozivam navijače Crvene Zvezde i ljubitelje hokeja da dođu u što većem broju, a mi ćemo dati sve od sebe da naša borbenost i igra budu na zavidnom nivou - zaključio je Španjević.