Ligaški deo šampionata Srbije nalazi se na polovini takmičenja. Od ukupno 24 utakmice, koliko je prema sistemu takmičenja planirano pre starta plej-ofa, odigrano je 12. Hokejaši Crvene zvezde ubedljivo vode na tebeli, jer iz osam utakmica imaju maksimalan učinak.

Četiri srpska prvoligaša u ligaškom delu sezone će po četiri puta međusobno odmeriti snage. Polufinalna i finalna serija plej-ofa će se kao i prošle sezone igrati na dve dobijene utakmice.

Predstavljamo vam sve rezultate u dosadašnjem delu sezone kao i trenutnu tabelu.

VOJVODINA - CRVENA ZVEZDA 1:5 (0:3, 0:1, 1:1)

NS STARS - RED TEAM 4:3 (2:1, 1:1, 0:1 - 0:0, 1:0)

CRVENA ZVEZDA - VOJVODINA 9:2 (4:0, 3:1, 2:1)

NS STARS - VOJVODINA 1:6 (0:2, 1:3, 0:1)

CRVENA ZVEZDA - VOJVODINA 5:1  (2:1, 1:0, 2:0)

RED TEAM - CRVENA ZVEZDA 0:12 (0:3, 0:6, 0:3)

CRVENA ZVEZDA - RED TEAM 11:2 (4:1, 4:0, 3:1)

CRVENA ZVEZDA - RED TEAM 12:2 (3:2, 5:0, 4:0)

RED TEAM - CRVENA ZVEZDA 0:14 (0:4, 0:6, 0:4)

NS STARS - RED TEAM 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)

VOJVODINA - RED TEAM 9:2 (0:0, 5:1, 4:1)

CRVENA ZVEZDA - NS STARS 15 : 3 (8:0, 3:2, 4:1)

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Hokejaši Vojvodine osvojili su treće mesto u Prvenstvu Srbije, pošto su u doigravanju nadigrali beogradski Partizan rezultatom (1:0, 1:1, 5:0), čime je okončana klupska sezona 2016/17.

Hokejaši Beograda novi su šampioni države u hokeju na ledu. Beogradski klub i u drugom meču finala plej-ofa Prvenstva Srbije savladao je gradskog rivala Crvenu zvezdu sa 2:1 (1:0, 0:1, 1:0) i ukupnim rezultatom 2-0 u seriji osvojio prvi trofej šampiona države u klupskoj istoriji.

Hokejaši Crvene zvezde i Beograda u petak u Novom Sadu igraju drugi meč finala plej-ofa Prvenstva Srbije u hokeju na ledu. U prvom meču igranom u sredu u ledenoj dvorani „Pionir“ srpski MOL ligaš slavio je ubedljivo 7:2 i nedostaje mu jedan trijumf za prvu titulu u klupskoj istoriji.

Hokejaši Beograda poveli su sa 1-0 protiv Crvene zvezde u finalnoj seriji plej-ofa Prvenstva Srbije, pošto su u prvoj utakmici bili bolji rezultatom 7:2 (4:0, 1:1, 2:1).

Goleada Srbije za kraj

Published in: Reprezentacija

Srbija - Turska 7:1 (1:1, 4:0, 2:0)

Strelci za Srbiju: Vukićević ( u 1, 25. i 27. minutu), Grković (u 25. minutu), Đumić (u 36. minutu), Janković (u 47. minutu) i Dragović (u 59. minutu).

Strelac za Tursku: Kahraman (u 20. minutu)

Srbija: Mitić, Vasić, Španjević, M. Marković, Vukićević, Vojinović, Đumić, Pejčić, Zotović, Subotić, Grković, Kaštel, S. Marković, Stojsavljević, Anđelković,  Dragović, Tarakan, Vučinić, Ješić, Janković, Filipović.

Turska: Kaja, Dili, K. Salt, Ulas, Kars, Tajgar, Bingol, Avči, Secer, Bakal, Elakas, Kizilkaja, Turan, Demirezen, Turan, Khraman, Setnurk, Gokcen, Ozmen, H. Salt.

Reprezentacija Srbije do 20 godine pobedom je završila učešće na Svetskom juniorskom prvenstvu 2. divizije B grupa koje se ovih dana održavalo u Beogradu, ali nije uspela da izbori plasman u viši rang. Naši hokejaši su u poslednjem, petom kolu ubedljivo savladali Tursku 7:1 i zauzeli drugo mesto pošto su Španci u odlučujućoj utakmici savladali Hrvatsku 3:1 i tako osvojili prvo mesto.

Ipak, treba istaći da je naša reprezentacija na ovom šampionatu predvođena selektorom Fredom Perounom pružila izvanredne paritje, pokazala veliki potencijal, zabeležila četiri pobede, ali je u meču sa Španijom, koji je izgubila posle penala, nedostajalo malo sreće.

Što se tiče duela sa Turskom, trijumf je overen u drugoj trećini koju su srpski hokejaši ubedljivo rešili u svoju korist sa čak 4:0. Na ovom meču blistao je naš kapiten Luka Vukićević sa tri gola, a u strelce su se upisali još Grković, Đumić, Janković  i Dragović.

Tabela: Španija 14, Srbija 13, Hrvatska 9, Belgija 3, Meksiko 3, Turska 3.

Srbija - Meksiko 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Strelci za Srbiju: Filipović (30. minut), Vukićević (37. minut), Grković (55. minut).
Strelac za Meksiko: Perez (39. minut).
Srbija: Mitić, Vasić, Španjević, Marković, Vukićević, Vojinović, Đumić, Pejčić, Zotović, Grković, Kaštel, Čurčić, Stojsavljević, Ješić, Anđelković, Dragović, Tarakan, Marković, Vručinić, Jankvoić, Filipović, Subotić,
Meksiko: Gomez, Garsija, Žil, Pirs, Urbano, Kruz, Perez, Ortiz, Hagerman, Ramos, Ariza, Linares, Dijaz, Bekeril, Riverol, Nahera, Benabib, Kolon, Mendez, Rosales, Alvarez.

Juniorska reprezentacija Srbije nastavila je da niže pobede na Svetskom prvenstvu 2. divizije B grupa koje se ovih dana održava u Beogradu. Naši hokejaši su u četvrtom kolu savladali vršnjake iz Meksika posle velike borbe - 3:1 (0:0, 2:1, 1:0).

Vrlo bitna utakmica pripala je našim "oklopnicima" koji su tako ostali u trci za osvajanje prvog mesta i plasman u viši rang. Za takav rasplet potrebno je da u poslednjem kolu Španija ne pobedi Hrvatsku u regularnom delu i da Srbija savlada Tursku.
Taj duel je na programu u utorak od 20 sati, a ulaz u ledenu dvoranu "Pionir" je besplatan i našim momcima bi mnogo značila velika podrška sa tribina.
Velika borba sa Meksikancima značila je da srpski hokejaši moraju da ostave poslednji atom snage na ledu kako bi upisali pobedu. I pored nekoliko šansi na obe strane, mreže su mirovale u prvoj trećini, da bi rasplet un našu korist počeo da se nazire u drugoj deonici.
Tada se najpre Aleksandar Filipović na asistenciju Mirka Đumića upisao u strelce za 1:0 u 30. minutu, da bi sedam minuta kasnije kapiten Srbije Luka Vukićević povisio na 2:0 posle dodavanja Srđana Subotića.
Meksikanci su vratili neizvesnost pred početak poslednje trećine preko Pereza, ali je pet minuta pre kraja Dušan Grković otklonio svaku dilemu i postavio konačnih 3:1 za zasluženo slavlje srpskih juniora.
U preostalim mečevima 4. kola, Hrvatska je bila bolja od Turske sa 4:1, dok je Španija savladala Belgiju sa 9:3.
TABELA: Španija 11, Srbija 10, Hrvatska 9, Belgija 3, Turska 3, Meksiko 0.

Srbija – Belgija 7:5 (4:2, 2:0, 1:3)
Strelci za Srbiju: Ćurčić (3. minut), Đumić (3. i 25. minut), Kaštel (11. minut), Vojinović (19. minut), Vukićević (28. i 59. minut).
Strelci za Belgiju: Hen (9. minut), Auger (16. minut), Dond (43. minut), Svenen (45. minut), De Kruk (59. minut)
Belgija: Gubels, Šaler, Delmarš, Kamper, Versin, De Krok, Klijsen, Hen, Darke, Dond, Tamber, Auger, Bogarets, Kajlerts, Velens, Svenen, Klesens, De Sester, Dems, Kulen.

Juniorska reprezentacija Srbije nastavila je sa odličnim igrama na Svetskom prvenstvu 2. divizije B grupe koje se ovih dana održava u Beogradu. Naši hokejaši su u trećem kolu ubedljivo savladali Belgiju sa 7:5 (4:2, 2:0, 1:3) i tako ostali u trci za osvajanje prvog mesta i plasman u viši rang.
Početak meča je nagovestio fantastičnu predstavu srpskog tima, jer se od starta videla velika motivisanost naših igrača ali i činjenica da je kvalitet na njihovoj strani. Sa dva ekspresna gola Ćurčića i Đumića u trećem minutu već se mogao naslutiti konačan epilog, ali i da će publika uživati u efikasnoj utakmici.
Belgijanci su uspevali da zadrže priključak, ali dobra realizacija igrača više omogućila je "oklopnicima" da na kraju druge trećine imaju četiri gola prednosti.
Belgijanci su sa dva uzastopna gola u poslednjoj deonici doneli tračak neizvesnosti, ali je kapiten Luka Vukićević svojim drugim pogotkom u 59. minutu rešio pitanje pobednika. Sve što je Belgija uspela da uradi do kraja meča je da ublaži poraz.
U preostalim utakmicama trećeg kola Hrvatska je savladala Meksiko 5:2, a Španija je pobedila Tursku 7:2. U nedelju je na šampionatu slobodan dan, a utakmice četvrtog kola na programu su u ponedeljak. Srbija igra od 20 sati, protivnik će joj biti Meksiko, a ulaz u ledenu dvoranu Pionir je besplatan.
TABELA: Španija 8, Srbija 7, Hrvatska 6, Belgija, Turska 3, Meksiko 0.

Pravi hokejaški spektakl priredile su selekcije Španije i Srbije u drugom kolu Svetskog juniorskog šampionata 2. divizije B grupe. Posle prave drame, boljim izvođenjem penala trijumfovali su Španci - 3:2. Na ovaj način "crvena furija" osvojila je dva veoma važna boda u borbi za prvo mesto i plasman u viši rang, dok je našim hokejašima pripao jedan poen.

A, sve je moglo biti i drugačije, jer su naši hokejaši do 20 godina odličnom igrom u terćoj trećini napravili preokret i golovima Pejčića i Vukićevića došli do vođstva 2:1. I kada se činilo da će srpski oklopnici zabeležiti trijumf, Garsija je golom u poslednjem minutu doneo izjednačenje kojim se otišlo u prodžetak. U dodatnoih pet minuta naša selekcija imala je igrača više, ali brojčanu prednost na ledu nije im donela željeni rezultat. U penal ruletu Španci su bili srećniji.

Mnogo uzbuđenja viđeno je i u prvih 20 minuta. Smenjivali su se opasni napadi sa jedne i druge strane, prisutna je bila velika borbenost i kada se činilo da će se na prvi odmor otići bez golova Španci su stigli do vođstva. Sančez je iskoristio grešku naše odbrane i zatresao mrežu.

Osokoljeni prednošću od 1:0 znatno agresivnije Španci su igrali u drugoj trećini. Imali su nekoliko izglednih šansi, odličnih prilika da dođu do ubedljivijeg vođstva, ali je naš sjajni golman Mitić u nekoliko navrata maestralno intervenisao i zasluženo poneo epitet igrača utakmice.

Ipak, u poslednju trećinu hokejaši Srbije ušli su mnogo odlučnije sa znatno više saoupozdanja, stigla je i preko potrebna podrška sa tribina i to je materijalizovano u 47. minutu. Strelac za izjednačenje bio je Pejčić. Naša selekcija je na pravi način iskoristila isključenje Pabla Martina i sa igračem više golom Vukićevića stigla do vođstva 2:1, koje nažalost nije uspela da sačuva u uzbudljivom finišu.

U ostalim utakmicama drugog kola Hrvatska je savladala Belgiju 4:2, dok je Turska bila bolja od Meksika 6:4. Prema rasporedu takičenja, u petak je na šampionatu slobodan dan, a mečevi trećeg kola na programu su u subotu. Protivnik naše selekcije je Belgija, a meč je na programu u 20 sati. Kao i na sve dosadašnje utakmice ulaz će biti besplatan.

Španija - Srbija 3:2 (1:0, 0:0, 1:2, 0:0 - 1:0)

Strelci za Španiju: Sančez (20. minut), Garsija (40. minut)

Strelci za Srbiju: Pejčić (47. minut), Vukićević (58. minut)

Španija: Baldris, Araras, Rojo, Ohare, Donat, Tores, Garsija, P. Martin, Martinez, A. Martin, Sarmiento, Mejerson, Serda, Burgos, Mendizabal, Hil, P. Garsija, Sančez, Himenez, Rubio.

Srbija: Španjević, M. Marković, Vukićević, Đumić, Grković, Pejčić, Zotović, Subotić, Kaštel, Ćurčić, Stojsavljević, Ješić, Anđelković, Dragović, Vojinović, S. Marković, Vručinić, Janković, Tarakan, Filipović.

Posle velike borbe i prekoreta reprezentacija Srbije pobedila je Hrvatsku sa 3:2 na startu 2. divizije B grupe Svetskog prvenstva i tako napravila krupan korak ka osvajanju prvog mesta i plasmanu u viši rang. Sergej Ćurčić je svojim golom doveo je Srbiju do izjednačenja. Posle utakmice bio je presrećan zbog uspeha svog tima u 1. kolu:

- Pre svega, želeo bih da se zahvalim stručnom štabu i ljudima oko nas koji nam  pružaju veliku podršku, baš kao i ljudi iz Saveza. Sve nam je bilo omogućeno da dođemo do ovakve pobede. Generalno, ovo je bila za nas jedna od najtežih utakmica, očekivali smo pobedu, ali čitava utakmica je bila potpuno izjednačena i nije se znalo do poslednjeg trenutka šta će se dogoditi. Poveli smo, potom su oni izjednačili, u drugoj trećini smo malo posustali, ali navijači su nas u poslednjoj trećini podigli i velika zahvalnost  ide njima.

Ćurčić je proglašen za igrača utakmice.
- To priznanje mi je manje bitno, važno je bilo da sam pomogao, da sam dao gol i da smo uspeli da dođemo do trijumfa. Ovo je timska pobeda.
Već u četvrtak Srbiju čeka utakmica protiv Španije.
- Dve teške utakmice dan za danom. Španci su izuzetno kvalitetna i dobra ekipa, verujem da ćemo, ukoliko se odmorimo od ove utakmice, konačno moći da ih pobedimo.

Luka Vukićević, strelac pobedničkog gola za Srbiju, nakon meča je rekao:
- Prvo bih se zahvalio publici, igrali smo pred skoro punim Pionirom. Kada su počeli da nas bodre, zaigrali smo bolje, digli smo se i uspeli da slavimo. Bili smo bolji, ušli smo u poslednjoj trećini  hladne glave i na kraju pobedili. Spremali smo se, naporno smo radili, ostavili smo srce na terenu. Baš ta igra srcem se ispostavila kao ključna u ovom meču. Hrvatska je bila favorit na papiru, spustili su se iz jače divizije. Mnogi su mislili da protiv njih nemamo šanse, ali mi smo pokazali da možemo da dobijemo bilo koga ako igramo požrtvovano.

Kapiten Srbije pozvao je navijače da dođu u četvrtak uveče da bodre reprezentaciju protiv Španije.
- Ništa nije  gotovo, dešavalo se da dobijemo jače ekipe, pa da izgubimo od slabijih. Želeo bih da pozovem publiku, da dođu da nas bodre protiv Španije, da nam daju podršku. Uz njihovu pomoć možemo da pobedimo i idemo na to zlato, konačno.

Hokejaši Beograda porazom su završili debitantsku sezonu u MOL ligi, pošto je večeras od njih bolja bila ekipa Dunaujvaroši rezultatom 8:3 (4:0, 3:0, 1:3).

Hokejaši Beograda poraženi su od ekipe Korone Brašov rezultatom 6:2 (2:0, 4:0, 0:2), u utakmici broj 206. MOL lige u sezoni 2016/17. i na taj način definitivno izgubili sve šanse za plasman u plej-of.

Hokejaši Beograda savladali su ekipu Dunaree rezultatom 6:2 (0:1, 2:1, 4:0), u utakmici broj 205. MOL lige u sezoni 2016/17. igranoj danas u Galacu.

Hokejaši Beograda poraženi su od ekipe Dunaujvaroš rezultatom 4:1 (1:0, 1:1, 2:0), u utakmici broj 203. MOL lige u sezoni 2016/17. igranoj večeras u ledenoj dvorani "Pionir".

Hokejaši Beograda savladali su ekipu Fehervara rezultatom 2:0 (0:0, 1:0, 1:0), u utakmici broj 199. MOL lige u sezoni 2016/17. i na taj način sačuvali izglede da se plasiraju u plej-of regionalnog takmičenja.

Jubilarnu petnaestu sezonu čuvenog hokejaškog kampa IIHF-a u finskom Vjerumakiju svojim učešćem je upotpunilo čak pet predstavnika srpskog hokeja.

Hokejaši i hokejašice Spartaka pobednici su "Otvorenog prvenstva Srbije 2017", turnira u inlajn hokeju u kategoriji do 14 godina održanog u nedelju, 18. juna u hali "Crna rupa" na Zvezdari. Drugo mesto osvojila je kombinovana ekipa Partizana i NS Starsa, dok su treći bili Beli orlovi.

Inlajn hokejaši i hokejašice Spartaka osvojili su titulu šampiona Srbije u kategoriji do 12 godina, pošto su posle tri odigrana turnira i ukupno 30 utakmica Prvenstva Srbije takmičenje okončali sa dva boda više na tabeli od drugoplasiranog Partizana, dok je treći novosadski NS Stars.

Šesnaesti memorijalni dečiji turnir „Miodrag Šišić – Šile 2017“ održan je u ovog vikenda u ledenoj dvorani „Pionir“, uz učešće preko 300 malih hokejašica i hokejaša iz zemlje i regiona.

Šesnaesti međunarodni memorijalni turnir "Miodrag Šišić - Šile 2017" biće održan tokom predstojećeg vikenda, 1. i 2. aprila, u Beogradu uz učešće 11 klubova regiona, odnosno ukupno 24 timova u dve kategorije, U8 i U10.

Inlajn hokej klub Pirati osvojio je prvu titulu državnog prvaka u hokeju na rolerima, pošto je bio najbolji u Prvenstvu Srbije u sezoni 2017. Drugo mesto zauzeo je lanjski šampion Partizan, a treće subotički Spartak.

Prvog dana poslednjeg vikenda u maju odigran je vanredni turnir Prvenstva Srbije u inlajn hokeju u sezoni 2017, posle kojeg je došlo do promene pri samom vrhu tabele. Crvena zvezda je vezala petu pobedu u sezoni i stigla do druge pozicije, dok je prve bodove u sezoni osvojila i novosadska Vojvodina.

Osam utakmica odigrano je na trećem turniru Prvenstva Srbije u inlajn hokeju u sezoni 2017. igranom u subotu, 20. maja u hali "Crna rupa" na Zvezdari. Tri pobede u isto toliko mečeva zabeležio je aktuelni prvak Partizan, prve pobede u sezoni upisala je Crvena zvezda, dok je nova dva trijumfa postigao lider na tabeli, ekipa Pirata.

Samo četiri od osam planiranih utakmica odigrano je na drugom turniru Prvenstva Srbije u inlajn hokeju u sezoni 2017. igranom u subotu, 6. maja u hali "Crna rupa" na Zvezdari. Najbolje partije i rezultate zabeležili su Pirati i Spartak.

Inlajn hokejaši Pirata i Belih orlova zabeležili su stoprocentan učinak na prvom turniru Prvenstva Srbije u sezoni 2017. koje je u subotu počelo u hali "Crna rupa" na Zvezdari.

Stefan Ilić stigao je do novog trofeja u Italiji. Naš internacionalac je sa ekipom Milana osvojio Kup nakon pobede nad ekipom Apjano rezultatom 7:3, a treba istaći da mu je ovo već četvrti pehar u Italiji.

- Od početka meča smo igrali zaista dobro. Poveli smo 1:0 u prvoj trećini, Apjano je u drugoj deonici uspeo da izjednači, ali samo na kratko jer smo smo onda iz tri naredne izmene postigli tri gola. Na taj način smo stekli odlučujuću prednost i zasluženo pobedili, jer smo sve vreme kontrolisali igru i rezultat - počeo je priču Ilić koji je Kup Italije dva puta osvajao sa Milanom i jednom sa ekipom Valpeliće, a sa Milanom ima i jednu titulu šampiona.

Za Ilića je ovaj trijumf imao poseban značaj:

- Izuzetno mi je drago zbog ovog trofeja, ovo mi je treći uzastopni pehar u ovom takmičenju. Time sam dospeo na drugo mesto večne liste hokejaša u Italiji, jer su samo trojica igrača u istoriji četiri puta osvajali Kup - sa ponosom kaže Ilić koji je jedini srpski hokejaš u Italiji.

A kako je Stefan Ilić stigao na Apenine?

- Još 1994. godine sam došao u Italiju, a počeo sam da treniram godinu dana kasnije. Moj otac je bio hokejaš, igrao je u Partizanu i Zvezdi, za reprezentaciju Jugoslavije, a potom je postao trener. Dobio je posao u ekipi Koma, pa smo se porodično preseili u Italiju - kratko je zastao Stefan i potom dodao:

- Sa samo dve i po godine sam stao na led i počeo da klizam, a za to je ipak najzaslužnija bila moja majka. U seniorskoj konkurenciji sam prvo zaigrao za Beostar 2006. godine, a onda sam početkom 2009. prešao u Crvenu zvezdu. U Italiji sam zaigrao 2013. godine u Varezeu, gde je moj otac radio kao trener. Vareze je tada bio u drugoj ligi i posle prve moje utakmice zvali su me iz Milana koji se tada takmičio u Seriji A. Vareze je bio njihov razvojni tim, i pošto su imali dosta povređenih igrača, na pozajmicu sam u toj prvoj sezoni odigrao 10 utakmica. Tako je sve počelo.

O kvalitetu hokeja u Italiji Ilić kaže:

- Reprezentacija im se takmiči u Prvoj diviziji. Šest timova iz Italije igra u Alpskoj ligi zajedno sa austrijskim i slovenačkim klubovima, dok se Milano takmiči u italijanskoj ligi koja se po kvalitetu ne razlikuje mnogo. U Milanu je hokej dosta popularan, u proseku nas prati oko 1200, 1300 gledalaca, a na nekim značajanijim utakmicama bude i 3.000 navijača. Zanimljivo je da je svojevremeno Silvio Berluskoni bio predsednik i hokejšakog kluba, tada je u igri bio ogroman novac. Uslovi su dobri, ali jedini problem je što hokej kao sport nije rasprostranjen po celoj zemlji već samo na severu, a Milano je najjužnija tačka gde hokej praktično živi. Međutim, kvalitet je dosta dobar. U ligi se takmiči 12 klubova, trenutno smo na deobi drugog mesta sa ekipom Pjana, provplasirani je Merano, a nadamo se da posle Kupa možemo i do titule šampiona - rekao je Ilić koji u Milanu radi i kao trener sa mlađim selekcijama u klubu.

Junak ove priče ima i boga reprezentativno iskustvo. Stefan je bio član čuvene generacije reprezentativaca Srbije koja se 2009. plasirala u Prvu diviziju, tadašnju drugu ligu svetskog hokeja, koja je po rangu bila odmah iza Top divizije najboljih selekcija sveta.

- Taj famozni šampionat u Noom Sadu nam je svima u mnogo lepom sećanju. Bio je to veliki uspeh. Šteta je samo što smo odmah ispali u niži rang. Nedostajalo nam je i malo sreće jer smo u odlučujućoj utakmici za opstanak poraženi od Holandije posle produžetka.

Od 23. aprila, Stefana očekuju nove obaveze u nacionalnom timu:

- Predstoji nam Svetsko prvenstvo Druge divizije A grupa. domaćin je Holandija, a za rivale ćemo još imati Australiji, Belgiju, Kinu i Island. Očekujem neku od medalja, a nadam se da možda možemo da iznenadimo i osvojimo prvo mesto. Najveći rival će nam biti Holandija, sa kojom smo igrali pretprošle godine u Španiji. U neizvesnoj utakmici smo poraženi 3:2. Nadam se da će ovog puta ishod biti drugačiji, odnosno u našu korist- zaključio je Stefan Ilić.

Međunarodni hokejaški „Beogradski turnir prijateljstva“ biće održan u ledenoj dvorani SC „Tašmajdan“ od 15. do 17. septembra 2017. godine, u okviru manifestacije „Dani Pekinga u Beogradu“.

Srpski sudija Ivan Nedeljković prošlog septembra otišao je put Amerike kako bi sticao iskustvo i pokušao da dokaže da i naš hokej ima vrednost i talenat. Jedanaest meseci kasnije nalazi se pred vratima USHL-a, najbolje juniorske hokejaške lige u SAD, ali i A grupom Prve divizije svetskih juniorskih šampionata.

Humanitarna utakmica u inlajn hokeju za pomoć sedmogodišnjem Nemanji Damčeviću biće odigrana u četvrtak, 29. juna u hali „Crna rupa“ na Zvezdari.

Trinaesti međunarodni turnir u amaterskom hokeju "Drvene Nogice - McLennan Cup 2017" završen je u nedelju trijumfima američkog Delta hokeja u kategoriji preko 40 godina i češkog Skalnika (do 40 godina).